Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Nasıl ingilizce öğrendiniz

Bana göre bu yetenek gibi geliyor.. İngilizceyi geç 8-9 dil bilen arkadaşlarım var.. Sorduğumda valla aga zorlanmıyorum diyorlardı.. Ya kendine has taktikleri var yada biz gerizekalıyız.
Yabancılarla konuşuyor olabilirler yurtdışında uzun süre durmak en etkili şey ama bilmiyorum diğer türlü öğreniyorlarsa 200 ıq olabilirler

Hocam öncelikle basit kelimeleri ezberleyip temel gramer kurallarını öğren. Youtube'de bu konuyla ilgili çok güzel kanallar var. İngilizcenin grameri basit zaten. Sonra ingilizce altyazıyla filmler vb izle. Maddi durumun yeterliyse 3-4 ay kursa gidebilirsin hem orada yeni insanlarla tanışırsın.

Hocam öncelikle basit kelimeleri ezberleyip temel gramer kurallarını öğren. Youtube'de bu konuyla ilgili çok güzel kanallar var. İngilizcenin grameri basit zaten. Sonra ingilizce altyazıyla filmler vb izle. Maddi durumun yeterliyse 3-4 ay kursa gidebilirsin hem orada yeni insanlarla tanışırsın.
Kursa gittim keşke gitmeseydim hiçbir şey öğretmediler ne gramer ne bir şey cambridge kitabından konular işledik gramer öğrenmedik arkada şu şeyler var 2 dk öğrenip geçtik hep ordaki ingilizce etkinlikleri yaptık kelime de öğrenmedik benim gittiğim kurs mu böyle bilmiyorum ama güzeldir diye gittim ne yapıldığı belli değil kursta kitabın da çeyreğine gelemedik

Adam akıllı bir kurs buldum biriktirdiğim parayı kursa bastım gittim zaten temel vardı, üstüne kursta kendimi geliştirdim.Kurstaki hocamda kral bir herifti bana ingilizceyi daha da sevdirdi. Onun dışında kurs bir yere kadar gidiyor daha sonra üstüne kendinde çabalamalısın mesela tedtalks da ingilizce videoları ingilizce altyazı ile izlemelisin ve sitede konuya göre video olduğu için izlediğin konu hakkında teknik terimleride öğrenebiliyorsun. Biraz geliştikten sonra redditte Trp ile ilgili yazıları okumaya başladım, bir elimde kağıt bir elimde kalemle gözlerim ekranda bilmediğim kelimeleri not ettim. Yani dostum kurs filan bir yere kadar ama adam akıllı bir yere gidersen faydası var, üstüne senin eklemen gerekiyor hobilerindir, sevdiğin merak ettiğin konular hakkında ingilizce araştırma yapabilirsin hemde ingilizce kaynak bolluğu açısından çok büyük bir elzem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8