Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

"O" Özeldi abi "O" yapmazdı "ÖZEL" Yanılgısı

Tecrübemden pay kapmak isteyenlere bir iki satır yazacağım. Özellikle yaptığım hatayı ve bunu farkında olmadan tekrarlamamı... Artık farkındayım ama her şeyin farkındayım...
Duyguların gözü kör ettiği gerçiği. Bak her şeyi unutun ama bunu UNUTMAYIN. Duygular sizi geçici kör eder. Duygulara düşman olun demiyorum. Farkındalık katıyorum sadece.
Duygusuz bu hayat çekilmez. Hatta bu olayı şu satırlar ile özetleyeceğim;
Yüzyıllardır oynanmasına rağmen hiçbir seyirci; sahneye fırlayıp romeo’nun zehirli iksiri içmesine engel olmamıştır. Sonunda geminin batacağı bilindiği halde titanic defalarca izlenmiştir. Bitecektir korkusuyla aşktan kaçarsan hayattan hiçbir tat alamazsın. Çünkü romeo ölmeli, titanic batmalı ama aşk her şeye rağmen yaşanmalı.
Evleneceğim bir kadın vardı 2 yıldır beraberdik. Ben zamanla onun büyüsüne kapıldım. Herkesten farklı bir konuma koyma hatasını yaptım. (Çünkü bana öyle geliyordu) (ÖYLE DEĞİLMİŞ) sonu baştan göremediğimiz için maalesef bu hatayı yapıyoruz. Her şeye rağmen seçim size kalmış. Ya bile bile yaşayacaksınız. Ya da özel bir yalnızlığı kabulleneceksiniz. Kızların her zaman elinde tuttuğu bir yedeği vardır. Buna emin olun. En yapmaz dediğinizin bile. Sonuç olarak Ayşeler, Merveler, Bilmem ne sular. Evlilik hayali kurduklarınız, İleriyi düşündükleriniz. Gün gelicek hepsi YALAN olacak ve bu altın sözlerimi hatırlayacaksınız. Hiç birisi ama hiç birisi özel değildir.

Ben bu hatayı asla bir daha tekrar etmeyeceğim. Bu yaşantımdan ders çıkaranlara selam olsun. Bu hatayı çokça yapan kişiler görüyorum. Kime maşallah dediysem ben ve çevremdeki kişiler hiç birinin sonu mutlu olmadı. EMİN OLUN. Anlayanlara selam anlamayanlara zaman öğretecek. Her şeye rağmen hayat güzel, Hayat her zaman gri değildir. Her zaman siyah değildir. Tek doğduk tek öleceğiz. Bu gerçeği unutmayın. Herkes birer misafir ve zamanı geldiğinde birer birer gidecekler.

Hoşça kalın ve saygılarımla.

Okyanus ben yazılarını daha çok paylaştığın dönemlere yetişemedim, ama başlıklardan birinde senin yazına rastladım. Senin bakış açını, deneyimlerini şans eseri karşılaşarak öğrendim. Sana rastlamayı büyük şans gören biri olarak böyle bir olay yaşaman beni üzdü, umarım yakın zamanda kendini toplayıp önüne bakabilirsin. Geçmiş olsun sevilip sayıldığını unutma çoğu şeyin üstesinden gelecek bir adamsın.

Bu olayı daha önce yaşamamış arkadaşlar içinse söyleyebilirim; Bir kadınla her an seni terk edebileceğini düşünerek ilişkiye başla, zaten başında bunu bildiğin için biraz daha hafif geliyor.

Okyanus ben yazılarını daha çok paylaştığın dönemlere yetişemedim, ama başlıklardan birinde senin yazına rastladım. Senin bakış açını, deneyimlerini şans eseri karşılaşarak öğrendim. Sana rastlamayı büyük şans gören biri olarak böyle bir olay yaşaman beni üzdü, umarım yakın zamanda kendini toplayıp önüne bakabilirsin. Geçmiş olsun sevilip sayıldığını unutma çoğu şeyin üstesinden gelecek bir adamsın.

Bu olayı daha önce yaşamamış arkadaşlar içinse söyleyebilirim; Bir kadınla her an seni terk edebileceğini düşünerek ilişkiye başla, zaten başında bunu bildiğin için biraz daha hafif geliyor.

Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim kardeşim. Her şey aşılır elbette. Önemli olan tekrarını yapmamak. Ne kadar içimdeki psikolojik erozyonu büyük ölçüde olsa da hayat anlamıyorsan anlatmaya muhakkak devam ediyor. Ve insan oğlu asla değişmiyor.
Yazdığım dönemlere denk gelmemene üzüldüm. Zaten bu konuda eski motivasyonu da pek bulamıyorum. Ama içimden geldikçe bir iki şey karalayıp insanlara yardımcı olmak bir kişiyi bile kurtarmak beni psikolojik olarak rahatlatıyor.
Dünü dünde bırakıp ve şu ana odaklanmayı hepimizin öğrenmesi gerekiyor.
Ne kadar acı olsa da Güç her şeye dayanabilmekte yatıyor. Asıp kırmakta değil. Bazen hayatımı yönetmen koltuğuna oturup seyredince önsezilerimin ne kadar haklı olduğunu görebiliyorum. Bizi bitiren bile bile çukurun içine kendimizi atmamız.
Dediğin gibi o bakış açısı ile daha az acıtır ama yine de acıtır. Kimse mutsuz sonu sevmez. Çünkü her yer de, Aile yapısında, TV programlarında, Diziler de, Filmler de hep bu empoze edildi. Ama 500 yıl öncesinin insanı eminim bu kadar psikolojik tahribata uğramıyordur.
Acıya ve daha ötesi acı çekmeye kendimizi alıştırmış bir nesiliz.
Umarım doğru bakış açısını bir gün yakalarsınız. Hepimiz her an öğreniyoruz. Öğreneceğiz de.
Sevgilerimle.

Bende eskiden bu tarz şeyler yaşıyordum. Şimdi o eski bene ve kızlara gülüyorum sadece.
Önemli olan onlar değilmiş ben bunu anladım.
Önemli olan benim.
Onlar zaten çoğu değersiz varlıklar.
Gününü oje sürmek,dedikodu,o erkeğin dedikodusunu yaparak geçiriyorlar.
Hayatları çok boş
Çok gülünç, ezikler hayatları böyle.
Böyle bir cinse 250 gram için saygı duymam ha ihtiyacımı karşılamak için yalan söylerim. Güler, sataşır,dalga geçerim.
Ama yavşamam.
Daha güçlü bir erkeğe gidiyorlarsa ciddiye almam.
Seks bir zevk işi ve kadınların cinsellikleri dışında bir güçleri yok.
Ee kardeşim bir kadına neden aşık olayım.
Neden onu 5 dakikadan fazla düşüneyim ki.
Ben o kadar boş biri miyim?

Sende umarım en kısa zamanda unutursun.
Genel olarak sorun, hayatımızı kadın odaklı yapmamızdan kaynaklanıyor.
Bütün günümüz eğer pubg oynayarak veya kadınlara yavşayarak geçiyorsa boş adamızdır.
Dolayısıyla kızda sizi etkileyici bulmaz.
Özgüveniniz yeterli olmaz.

Abi bilgili,kültürlü,zeki,dil bilen,okuyan bir nesil olalım.
Kadınlar pastanın üstündeki mumlar.
Pasta ise bizim hayatımız olsun.
Onları bu kadar ciddiye almayın.
Giderlerse pastanızın en fazla mumu eksik olur.
Ama aldığınız tat aynı olur.

Kısaca Dişilere güvenmeyin
Kendinize güvenin.
Onları 5 dakikadan fazla düşünmeyin kendinize ve o güzel zihninize yazık.
Daha güzel bilgilerle doldurun hayatınızı.

Kadından çok şey biliyorum.
Bu kadınları her zaman şaşırtır ve etkiler.
Abi şu kezbanları cidden bi salın takmayın hepsi peşinizde koşsun.
Bakın dalganıza, inanın çabalayıp,düşündüğünüzden daha başarılı olursunuz.
İkili ilişkilerin sırrı: Kaybetmekten korkmayan taraftır.
Kendinin üstün olduğunu biliyorsan üzülmeni minimize de edebilmelisin.

@okyanus dostum üzerine alınma bence sen güçlü birisin. Bu problemin üstesinden çok rahat gelirsin.
Umarım duygusallaşmazsın. Masküleniteyi elden bırakma. Giderse gitsin. 250 gram için üzülmeye değmez dostum.
Gidenin yerine yenisi gelir elbet. Daha çok iyi hissler yaşayacaksın. Daha iyi kadınlara sahip olacaksın.
İnan bana o hiç önemli değil.
Özel kadın diye bir şey yoktur dediğin gibi.
Ama bazen çok iyi hissetirebilen kadınlar oluyor.
lakin onlar da geçici olabilir.
Fazla ciddiye almamak gerek.
Kendine iyi bak dostum.

Hayatımdan malın biri eksildiğinde bu şarkıyı açıp keyfimi yerine getirir. Fotolarına bakıp dalga geçecek bir şeyini bulur. Dalga geçer gülerim.
En güzeli bu bence. Ama keşke hayatımıza kaliteli insanları da sokabilsek ve gereksizleri uzak tutabilsekte böyle şeylerle uğraşmasak.

Bir de bizim sorunumuz depresyonu,acıtasyonu,dramı çok sevmemiz eğer öyle olmasaydı.
Kendini acındırmayı güzel bir şey olmadığını bilsek ve anlasaydık.
Sigara paketleri bu kadar çok alınmazdı.
Hayatımızda her şeyi tutkuyla yapardık.
Ama hayatı fazla ciddiye alıyoruz.
Fazla acıtasyon yapmayı seviyoruz toplum olarak.
Açıp şarkılarda onu anmaya çalışıyoruz.
Ulan o kim ya o kim :D
Boş insanın teki :D
Sgsin gitsin kıçındaki bokları silsin aq :D
Umurumda değiller.

Büyük hedefe odaklanacaksın.
İnsanlar küçük hedeflerdir.
Siklemicen abi.
Anne ve Babanız dışında kimse siklenmeyi hakketmiyor anasını satayım.

Kadın dediğimiz varlık alfa erkeği tarafından döllenmeyi bekleyerek yaşar sadece :D
Onun dışında bir olayları yok :D

Tecrübemden pay kapmak isteyenlere bir iki satır yazacağım. Özellikle yaptığım hatayı ve bunu farkında olmadan tekrarlamamı... Artık farkındayım ama her şeyin farkındayım...
Duyguların gözü kör ettiği gerçiği. Bak her şeyi unutun ama bunu UNUTMAYIN. Duygular sizi geçici kör eder. Duygulara düşman olun demiyorum. Farkındalık katıyorum sadece.
Duygusuz bu hayat çekilmez. Hatta bu olayı şu satırlar ile özetleyeceğim;
Yüzyıllardır oynanmasına rağmen hiçbir seyirci; sahneye fırlayıp romeo’nun zehirli iksiri içmesine engel olmamıştır. Sonunda geminin batacağı bilindiği halde titanic defalarca izlenmiştir. Bitecektir korkusuyla aşktan kaçarsan hayattan hiçbir tat alamazsın. Çünkü romeo ölmeli, titanic batmalı ama aşk her şeye rağmen yaşanmalı.
Evleneceğim bir kadın vardı 2 yıldır beraberdik. Ben zamanla onun büyüsüne kapıldım. Herkesten farklı bir konuma koyma hatasını yaptım. (Çünkü bana öyle geliyordu) (ÖYLE DEĞİLMİŞ) sonu baştan göremediğimiz için maalesef bu hatayı yapıyoruz. Her şeye rağmen seçim size kalmış. Ya bile bile yaşayacaksınız. Ya da özel bir yalnızlığı kabulleneceksiniz. Kızların her zaman elinde tuttuğu bir yedeği vardır. Buna emin olun. En yapmaz dediğinizin bile. Sonuç olarak Ayşeler, Merveler, Bilmem ne sular. Evlilik hayali kurduklarınız, İleriyi düşündükleriniz. Gün gelicek hepsi YALAN olacak ve bu altın sözlerimi hatırlayacaksınız. Hiç birisi ama hiç birisi özel değildir.

Ben bu hatayı asla bir daha tekrar etmeyeceğim. Bu yaşantımdan ders çıkaranlara selam olsun. Bu hatayı çokça yapan kişiler görüyorum. Kime maşallah dediysem ben ve çevremdeki kişiler hiç birinin sonu mutlu olmadı. EMİN OLUN. Anlayanlara selam anlamayanlara zaman öğretecek. Her şeye rağmen hayat güzel, Hayat her zaman gri değildir. Her zaman siyah değildir. Tek doğduk tek öleceğiz. Bu gerçeği unutmayın. Herkes birer misafir ve zamanı geldiğinde birer birer gidecekler.

Hoşça kalın ve saygılarımla.
:')
Senin 1 defa da böyle olmuştu sanırsam
Neyse Allah sonunu hayır etsin.

:')
Senin 1 defa da böyle olmuştu sanırsam
Neyse Allah sonunu hayır etsin.

Evet yazı da belirttim zaten bu hatayı fark etmeden zaman içinde tekrarladığımı ve artık farkındalık kazandığımı.
Geç olsun güç olmasın demişler, Vücudun yarısı felç kalsa bile o virüsü attiysan bu sana kâr'dır. Hepimiz çok şey yaşayacağız bunlar daha birer başlangıç, birer fragman.
Sevgilerimle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8