Öğrenciyken yerine getirilmesi gereken sorumluluk

gncrkn

Üye
Katılım
29 Temmuz 2018
Mesajlar
2
Şehir
İstanbul
Arkadaşlar öncelikle merhaba

Mühendislik öğrencisiyim, haliyle sayısal dersler yoğunlukla görüyoruz. Ders çalışırken fark ettim ki bir önceki hafta çalıştığım derslerin bazı konularını unutuyorum (kan değerlerim yerinde). Bunun sebebi nedir hala çözebilmiş değilim. Acaba çok fazla sosyal medya kullanmaktan mıdır? yoksa yeterli uyumadığımdan mıdır? aşırı müzik dinlemek midir? (artık herşeyden şüphelenir oldum :) ). Açıkçası profesyonelce ders çalışan öğrenci nasıl olmalıdır? Hayat düzeni nasıl olmalıdır? Muhtemelen bir çok arkadaşımız bu sorunu yaşamış ve deneyimlemiş sonuca ulaşmış olan arkadaşlarımızın tecrübelerini bizimle paylaşarak bazı sorulara açıklık getirebilir mi?
 

SigmaMale

Üye
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
41
Yaş
20
Şehir
Ankara
Gunluk , haftalik ve aylik tekrar yaparsin unutacagini sanmıyorum.
 

umutcang

Üye
Katılım
14 Temmuz 2019
Mesajlar
97
Şehir
Antalya
Bende de böyle bir problem vardı. Ben bu problemi sosyal medyayı bırakarak çözmüştüm. Sana da sosyal medya ve telefondan uzak durmanı öneririm. Bununla birlikte günlük 30 dakika açık havada yürürsen daha iyi bir sonuç alırsın.
 

good sire

Üye
Katılım
8 Temmuz 2019
Mesajlar
261
Şehir
Yalova
beynine saniyede 1000 veri sokacak seylerden uzak dur bence , sosyal medya kullanma , telecizyon izleme , fazla sozlu muzik dinleme , aklima bunlar geliyo suan
 
Üst