Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saç dökülmesi sorunu

Herkese merhaba, saç dökülmesi sorunum var normalde saçlarım gür ve sık fakat son bir kaç gündür farkettim de kafamın ortasında açılmalar olmuş ışık altında olunca karşımdaki kişi rahatlıkla senin saçlar gidici düşüncesine girebiliyor. Aslında geçen sene elimi saçıma attığımda 2-3 tel elimde kalıyordu fakat bu son günlerde daha çok dikkatimi çekti ve psikolojim bozuldu. Bu pandemi döneminde her ne kadar hastaneye gitmek istemesem de randevu alıp gitme kararı verdim fakat bulunduğum yerdeki yoğunluk bakımından 2 hafta sonrasına anca alabildim randevuyu. Bu konuda düşünceleriniz nedir?

Benim saçlar da yavaş yavaş dökülmeye başlıyor knk. Dökülen saçlar için yapacak bişe yok ama dökülmeyi durdurmak mümkün. Benim de ne zamandır gidesim var ama ilçedeki tek hastane de coronavirusle mucadele hastanesi oldu.

Benim saçlar da yavaş yavaş dökülmeye başlıyor knk. Dökülen saçlar için yapacak bişe yok ama dökülmeyi durdurmak mümkün. Benim de ne zamandır gidesim var ama ilçedeki tek hastane de coronavirusle mucadele hastanesi oldu.
peki durdurmak için kendin uyguladığın bir şey varmı kanka?

-Minoxil forte %5 (kıl köklerini uyarması için)
-Avodart (saçı döken dht hormonunu durdurması için)
-Ketoral şampuan (bu da dht'yi engelliyor)
-Dermaroller 0.50 mm (saçlı deride mikro delikler açarak saç çıkışı sağlıyor)

Eczaneden gidip minoxil, avodart ve ketoral şampuanı temin edebilirsin.
Dermarollerda internette uygun fiyatlarla bulunuyor.

Kullanım:

-Aldığın minoxilin kapağını açıyorsun ve içine aldığın avodartın 5 tane kapsülünü sıkıyorsun (iğne yardımıyla delebilirsin kapsülleri) biraz çalkaladıktan sonra kullanıma hazır her gün 1 kez dökülen bölgelere fıslatabilirsin.

-Ketoral şampuanla da haftada 2 kez saçını yıkasan yeterli. Fazla yaparsan saçların süpürge teli gibi olur.

-Dermarollerlada haftada 1 kez kanlandır dökülen bölgeleri.

Doktora gittiğin zaman sana minoxil yazıp geçicek emin olabilirsin. Bu arada öyle kesin bir tedavi veya ilaç yok. Kullandığın süre boyunca saçlarını korursun veya saç çıkışı sağlarsın. Bırakırsan ilaçla çıkanlarda dökülür.

Son düzenleme:
Bu arada kafanın tepesindeki kıl topluluğu için psikolojini bozuyorsan saçtan daha önemli çözmen gereken meselelerin var, güçlü ol dostum kendine gel. Psikolojik ve duygusal olarak toyken saçlarım gürdü ama hayatım boktandı. Duygularımı yönetip, psikolojimi güçlendirdikten sonra meselenin saç olmadığını anladım. Bir johnny sins gibi dedikleri kel var, birde pazarcı mahmut abi gibi dedikleri. İkisinden biri olmak senin elinde. Yinede gönlün olsun diye piyasadaki en etkili tedaviyi yazdım.

not: İlaçlardan sıkılıp bıraktım. Şu an dazlak kafamla hayatımın tadına varıyorum :p

Son düzenleme:
-Minoxil forte %5 (kıl köklerini uyarması için)
-Avodart (saçı döken dht hormonunu durdurması için)
-Ketoral şampuan (bu da dht'yi engelliyor)
-Dermaroller 0.50 mm (saçlı deride mikro delikler açarak saç çıkışı sağlıyor)

Eczaneden gidip minoxil, avodart ve ketoral şampuanı temin edebilirsin.
Dermarollerda internette uygun fiyatlarla bulunuyor.

Kullanım:

-Aldığın minoxilin kapağını açıyorsun ve içine aldığın avodartın 5 tane kapsülünü sıkıyorsun (iğne yardımıyla delebilirsin kapsülleri) biraz çalkaladıktan sonra kullanıma hazır her gün 1 kez dökülen bölgelere fıslatabilirsin.

-Ketoral şampuanla da haftada 2 kez saçını yıkasan yeterli. Fazla yaparsan saçların süpürge teli gibi olur.

-Dermarollerlada haftada 1 kez kanlandır dökülen bölgeleri.

Doktora gittiğin zaman sana minoxil yazıp geçicek emin olabilirsin. Bu arada öyle kesin bir tedavi veya ilaç yok. Kullandığın süre boyunca saçlarını korursun veya saç çıkışı sağlarsın. Bırakırsan ilaçla çıkanlarda dökülür.
Bu bilgiler için teşekkür ederim dostum. Deneyeceğim

Bu arada kafanın tepesindeki kıl topluluğu için psikolojini bozuyorsan saçtan daha önemli çözmen gereken meselelerin var, güçlü ol dostum kendine gel. Psikolojik ve duygusal olarak toyken saçlarım gürdü ama hayatım boktandı. Duygularımı yönetip, psikolojimi güçlendirdikten sonra meselenin saç olmadığını anladım. Bir johnny sins gibi dedikleri kel var, birde pazarcı mahmut abi gibi dedikleri. İkisinden biri olmak senin elinde. Yinede gönlün olsun diye piyasadaki en etkili tedaviyi yazdım.

not: İlaçlardan sıkılıp bıraktım. Şu an dazlak kafamla hayatımın tadına varıyorum :p
Dostum konu olur olmaz insanın kafasına takılıyor yani buna takılmamak elde değil. Psikolojini güçlendirmek adına ne yaptın peki?

Bu bilgiler için teşekkür ederim dostum. Deneyeceğim

Dostum konu olur olmaz insanın kafasına takılıyor yani buna takılmamak elde değil. Psikolojini güçlendirmek adına ne yaptın peki?
Forumdaki 2018 -2019'da açılan konular işini fazlasıyla görür. Yeterki kuru kuru kuru okuyup geçme, hayatınla ve kişiliğinle özdeştirip tecrübeler edin.

Saç dökülmesi bu aralar benim ve çevremdekilerin önemli sorunu olmaya başladı. Bir kaç haftadır bu saç dökülme konuları karşıma çok çok fazla çıkmaya başladı, ben önlem olarak saçımı yıkamak için doğal sabun aldım normalde de şampuan kullanan birisi değilim -doğal sabun kullanacaksanız teninize göre alın kuru bir vucudü olan birisi için başka sabun iyi gelmeyebilir veya yağlı ciltler için yan rtki yapabilir- saç dökülmesinin "geneli" ilgilendiren bir sebebi olduğunu düşünüyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8