Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Spora başlayacağım. Sorularım ve önerileriniz

Öncelikle kararın için senin adına sevindim.
Spor salonunda ilk ayın biraz zor olucak .ilk iki hafta bırakmak isteyeceksin fakat iki haftadan sonra vücudundaki değişiklikleri görünce bağımlı olacaksın.

Spor hocaları genelde pek ilgilenmiyorlar zaten onların ilgisine de pek ihtiyacın yok.Birkac tane video izlemeni öneririm bu işte ehli olan kanallardan.Antrenman videoları biraz bilgi sahibi olmanı sağlayacaktir.

Bir diğer tavsiyem sırt ,bacak,göğüs gibi büyük kas gruplarını çalıştırmak sana sıkıcı gelse de aslında en önemli olanları onlardır.Spora başladığımdaki en büyük ilk hatam her gün kol çalışmak istememdi.Ve bana sorarsan kolda omuzu gelistirmen vücudunda devrim noktası olacaktır.

Ve son olarak geldik beslenmeye.Yaptigim en büyük ikinci hatam beslenmeme dikkat etmeden hammal gibi dambıl kaldirmamdi.Protein ağırlıklı ve aşağı yukarı kalori hesabı yaparak başla işe.Vücut tipini belirle ve ona göre kendine bı plan yap.Cok katı kurallar koymana gerek yok bence hayattan bezmeni istemeyiz.

Öncelikle kararın için senin adına sevindim.
Spor salonunda ilk ayın biraz zor olucak .ilk iki hafta bırakmak isteyeceksin fakat iki haftadan sonra vücudundaki değişiklikleri görünce bağımlı olacaksın.

Spor hocaları genelde pek ilgilenmiyorlar zaten onların ilgisine de pek ihtiyacın yok.Birkac tane video izlemeni öneririm bu işte ehli olan kanallardan.Antrenman videoları biraz bilgi sahibi olmanı sağlayacaktir.

Bir diğer tavsiyem sırt ,bacak,göğüs gibi büyük kas gruplarını çalıştırmak sana sıkıcı gelse de aslında en önemli olanları onlardır.Spora başladığımdaki en büyük ilk hatam her gün kol çalışmak istememdi.Ve bana sorarsan kolda omuzu gelistirmen vücudunda devrim noktası olacaktır.

Ve son olarak geldik beslenmeye.Yaptigim en büyük ikinci hatam beslenmeme dikkat etmeden hammal gibi dambıl kaldirmamdi.Protein ağırlıklı ve aşağı yukarı kalori hesabı yaparak başla işe.Vücut tipini belirle ve ona göre kendine bı plan yap.Cok katı kurallar koymana gerek yok bence hayattan bezmeni istemeyiz.
Tecrübelerini paylaştığın için özellikle teşekkür ederim

ben de üç haftadır gidiyorum. pandemi öncesi birkaç ay gitmiştim

full body programı yapıyorum; ege fitness'ın 'acemiler için fullboy' videosundaki programı tekrarlıyorum. zayıfım yani aslında normal kilomdayım ama çelimsizim. şimdiden kilo almaya başladım. iştahın açılıyor ve yorulduğun için uyku düzenin de yerine geliyor ister istemez

şimdilik duruşum düzeldi yani eskiden kambur ve (bunu kendime itiraf edecek öz güvenim var) ezik gibi duruyor, yürüyordum. şimdi normal insanlar gibi ve hatta biraz daha öz güvenli yürümeye başladım.

hareketleri doğru yapmaya bak, oradaki ilgili kişilere de doğru yapıp yapmadığını sormaktan çekinme

program bu: Yeni baslayanlar icin EN IYI Full Body Idmani (Bilimsel Arastirmalar Destegiyle) - YouTube

ben de üç haftadır gidiyorum. pandemi öncesi birkaç ay gitmiştim

full body programı yapıyorum; ege fitness'ın 'acemiler için fullboy' videosundaki programı tekrarlıyorum. zayıfım yani aslında normal kilomdayım ama çelimsizim. şimdiden kilo almaya başladım. iştahın açılıyor ve yorulduğun için uyku düzenin de yerine geliyor ister istemez

şimdilik duruşum düzeldi yani eskiden kambur ve (bunu kendime itiraf edecek öz güvenim var) ezik gibi duruyor, yürüyordum. şimdi normal insanlar gibi ve hatta biraz daha öz güvenli yürümeye başladım.

hareketleri doğru yapmaya bak, oradaki ilgili kişilere de doğru yapıp yapmadığını sormaktan çekinme

program bu: Yeni baslayanlar icin EN IYI Full Body Idmani (Bilimsel Arastirmalar Destegiyle) - YouTube
Teşekkürler

Selam beyler, uzun zamandır çoğu eksiğimi kapattığımı düşünüyorum ve kafamdaki son eksik fiziksel görünüş ve vücudum. Bu yüzden spora başlamaya karar verdim. Sizlerden yeni başlayacak birine vereceğiniz tavsiyeleri ve sorularıma cevaplar istiyorum.

Öncelikle yeni başlayacağım için biraz çekiniyorum. (Normal hayatta çekingen bir insan değilim) Bunun sebebi de sanırım ordaki insanların iri yarı kalıplı spor geçmişi olan insanlar olması. Bunların ortamına girmek ister istemez özgüvenimi düşürecek. Bu konuda yardım etmenizi istiyorum.

İkinci sorunum gittiğim spor salonundaki hocalar bana yardım edecekler mi? Dediğim gibi ilk kez gidiyorum ve makineleri aletleri kullanmayı bilmiyorum.

Üçüncüsü salondaki insanların geneli spor yapmanın verdiği özgüvenden dolayı gtü havada olan tipler mi? Yoksa yardım istediğimde seve seve yardım edebilecek insanlar mı olacaklar?

Ve son olarak kendi tecrübelerinizden bilgiler istiyorum. Örneğin salonun raconu, yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Not: Spor konusunda tamamen sıfır değilim. Uzun zamandır evde kendimi fit tutabilecek kadar ağırlık çalışıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.
Uyandığın zaman kahvaltı yapmadan önce yarım veya bir saat spor yapmanı tavsiye ediyorum.Çünkü uykudan uyanınca vücut yağ yakıcı bir hormon salgılar ve daha çabuk zayıflarsın...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8