Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

sürtünme ve cinsel hastalık

Testis bölgemde belirgin şekilde iki tane siğil var, renkleri koyu kırmızı. Araştırdığım kadarıyla HPV virüsü olarak geçiyormuş, ama bir doktora gitmediğim için virüs müdür değil midir emin olamıyorum.

Daha önce sadece bir kız arkadaşımla sürtünme yaşamıştım, bildiğim kadarıyla kız arkadaşım da sadece bir tane erkek arkadaşıyla aynı şeyi yaşamış.

Sıkıntı şu, bu siğiller beni rahatsız etmiyor fakat daha dün ayrıldığım kız arkadaşımla 1 hafta önce sürtünmüştük. Bu kız arkadaşımın bağışıklığı bildiğim kadarıyla zayıf, yani istemeden de olsa ona zarar vermiş olmaktan biraz çekiniyorum.

Bahsettiğim belirgin siğiller kesinlikle virüs mü? Bulaşıcı olma ihtimali ne?

Kız arkadaşımı ayrılmamıza rağmen bu konuda uyardım ve vajina bölgesinde ufak yumrular görürse ürolojiye gitmesi gerektiğini söyledim. Hiç kızmadı, ayrılmam dolayısıyla yeterince üzgün olduğu için kafasının yeterince dolu olduğunu, benim de bunu kafaya takmamam gerektiğini söyledi.

Bu konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

-Bu durumun kız arkadaşıma zararı olur mu?
-Kız arkadaşımı uyararak üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum, sizce doğru mu?
-Durumu daha önceden fark etmeyerek sorumsuzluk mu yaptım?

Ben doktorum, prezervatif var mıydı?

HPV olabilir cinsel yolla en çok bulaşan hastalık. Siğil olduğuna göre muhtmelen 6 ya da 11. serotipleri olması muhtemel. Çok riskli değil. Bazı serotipleri kadınlarda kanser yapıyor. Kız arkadaşını ilerde kanser hastası edebilir bu durum, smear kontrol öneririz. Kız arkadaşını uyarman doğru olmuş bence ancak bakire olduğu için de smear alamazlar gibi, bekleyip göreceksiniz. Bunlar tahmin edilecek durumlar değil de koruyucu önlem almayarak tedbirsiz davranmışsın ki önlemi alsan bile HPV geçebiliyor deri teması ile geçtiği için.

Testis bölgemde belirgin şekilde iki tane siğil var, renkleri koyu kırmızı. Araştırdığım kadarıyla HPV virüsü olarak geçiyormuş, ama bir doktora gitmediğim için virüs müdür değil midir emin olamıyorum.

Daha önce sadece bir kız arkadaşımla sürtünme yaşamıştım, bildiğim kadarıyla kız arkadaşım da sadece bir tane erkek arkadaşıyla aynı şeyi yaşamış.

Sıkıntı şu, bu siğiller beni rahatsız etmiyor fakat daha dün ayrıldığım kız arkadaşımla 1 hafta önce sürtünmüştük. Bu kız arkadaşımın bağışıklığı bildiğim kadarıyla zayıf, yani istemeden de olsa ona zarar vermiş olmaktan biraz çekiniyorum.

Bahsettiğim belirgin siğiller kesinlikle virüs mü? Bulaşıcı olma ihtimali ne?

Kız arkadaşımı ayrılmamıza rağmen bu konuda uyardım ve vajina bölgesinde ufak yumrular görürse ürolojiye gitmesi gerektiğini söyledim. Hiç kızmadı, ayrılmam dolayısıyla yeterince üzgün olduğu için kafasının yeterince dolu olduğunu, benim de bunu kafaya takmamam gerektiğini söyledi.

Bu konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

-Bu durumun kız arkadaşıma zararı olur mu?
-Kız arkadaşımı uyararak üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum, sizce doğru mu?
-Durumu daha önceden fark etmeyerek sorumsuzluk mu yaptım?
Kardeşim, kesinlikle doktora git. Biz burdan ancak tahmin yürütebiliriz tabii ne kadar tutarlı olursa o da...
Kesin sonuç için, bir sıkıntı varsa erken tedavi için kesinlikle doktora görün. Hiçbir şey olmasa bile için rahatlamış olur.

HPV olabilir cinsel yolla en çok bulaşan hastalık. Siğil olduğuna göre muhtmelen 6 ya da 11. serotipleri olması muhtemel. Çok riskli değil. Bazı serotipleri kadınlarda kanser yapıyor. Kız arkadaşını ilerde kanser hastası edebilir bu durum, smear kontrol öneririz. Kız arkadaşını uyarman doğru olmuş bence ancak bakire olduğu için de smear alamazlar gibi, bekleyip göreceksiniz. Bunlar tahmin edilecek durumlar değil de koruyucu önlem almayarak tedbirsiz davranmışsın ki önlemi alsan bile HPV geçebiliyor deri teması ile geçtiği için.
Cildiyeye gitsem olur mu peki?

Bu arada, hpv dışında bir şey olması muhtemel mi? Sonuçta sadece bir kızla cinsel temasım olmuştu, o sırada da 15 yaşımızda falandık.

Babamın söylediğine göre yıllar önce dedemde de varmış aynısı, neşterle kesip alıp geçmişler

Cildiyeye gidebilirsin, zaten adı da deri ve zührevi hastalıklar. Cinsel şeylere de bakar. Ailende olması HPVden uzaklaştırır da görmeden teşhis koymak doğru olmaz. Mutlaka bir doktora görün çünkü basitçe geçebilecek bir şey ve ilerde kanserleşebilir. Risk alma.

Bunun dışında da korunmak çok önemli hayatınızı zehir edersiniz dikkat edin. Sürtünme ile hamile kalma ihtimali dahi var :)

Cildiyeye gidebilirsin, zaten adı da deri ve zührevi hastalıklar. Cinsel şeylere de bakar. Ailende olması HPVden uzaklaştırır da görmeden teşhis koymak doğru olmaz. Mutlaka bir doktora görün çünkü basitçe geçebilecek bir şey ve ilerde kanserleşebilir. Risk alma.

Bunun dışında da korunmak çok önemli hayatınızı zehir edersiniz dikkat edin. Sürtünme ile hamile kalma ihtimali dahi var :)

Hocam net olarak anlamak için soruyorum. Boşalmadan sürtünmek bile gebeliğe sebep olabiliyor mu? Yoksa sürtünürken boşalmayı mı kastettiniz? Birinci mantığıma yatmadı fakat net olarak bilmek için soruyorum.

Atıyorum gittim ve HPV tanısı aldım, kanser etkisi olabilecek bi serotip olup olmadığı hemen anlaşılır mı?

Diyelim ki öyle, kanser etkisi olabilecek bi serotip ve kız arkadaşıma bulaştırdım. Kesinlikle kanser olacak diyebilir miyiz? Düzenli kontrole girmesi gerekir mi?

Pozitif çıktıktan sonra ömür boyu bunun vicdanıyla yaşamam gerekecek mi? Aşırı paniğim, sakinleştirebilecek mantıklı açıklamalar inanın çok iyi gelir. Forumu da ağlama duvarı gibi kullandım, kusuruma bakmayın...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8