Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zihinsel okuma

4u.

Katılım
29 Şubat 2020
Mesajlar
24
Tepkime puanı
25
Yaş
25
Şehir
Bursa
Zihinsel okuma; hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığınız kişiyle ilgili yorum yapmaktır. Her ne kadar kadınlar birbirlerine benzemediklerini, eşsiz olduklarını düşünseler de, birçok benzer yönleri vardır.
Konuştuğunuz kadınlara eşsiz görünecek genelleme ve gerçekleri söylemenin bir çift hilesi daha vardır. Bunlardan biri çelişkili görünmektir.
Çelişkili görünmenin etkili yollarından biri, kadının durumu ya da yönleriyle ilgili konuşmaktır. Bunu yapmanın yolları.
1. Bir yönünden bahsederken tam tersinden de bahsedin. Mesela: "Hani şu küçük kızların gülümsediği gibi gülüyorsun, masumane. Ancak gözlerine baktığımda tehlikeli bir yönün de olduğunu görüyorum."
2. Bazıları bir yönde hareket ederken onların digerlerinden nasıl olabileceğinden bahsedin. Mesela: "Sana bazen şansını değerlendiremediğini, kendi çöküşüne neden olduğunu çünkü yeni bir şey yapmaya cesaretinin olmadığını; ancak diğer zamanlarda maceraperest olup karşına çıkan şansı değerlendirdiğini ve bu gibi anların en iyi anların olduğunu söyleyebilirim çünkü asıl sen busun. "
3. Dışarıya karşı görünümüyle içinin farklı olduğunu söyleyin. Mesela: "Dışarıdan ne kadar sert görünürsen görün aslında oldukça duygusal olduğunu söyleyebilirim." Bir kadın sert görünüyorsa, muhtemelen duygusal birisidir. Dışarıdan sert görünen birçok insan, özellikle kadınlar, aslında duygusaldırlar. Bu öngörünüz doğruysa, kendinizin de böyle olduğunuzdan, bu nedenle onunla bir bağ kurduğunuzdan bahsedin. Bu, aranızda rahatlık, arkadaşlık ve bağ kurmanızı sağlar.
4. Göründüğünden farklı olduğunu söyleyin. Mesela, "Bahse girerim insanlar seni olgun biri sanıyordur. (Gözlerinden ya da kullandığı herhangi bir ifadeden) ama aslında senin küçük bir kız olduğunu söyleyebilirim."
Okumanızı bir sebebe dayandırın. Yani takip etmeniz gereken formül: sen X'sin çünkü Y'sin. Örnek: "Harika bir enerjin var. Ama duygusal olarak kapalı olan bir tarafın var. Çünkü kollarını kavuşturmuşsun ki kimse özel alanına girip seni incitemesin."
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst