Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Apolitik Gençlik

Bak sen şuna hele büyümüş de bu konularda laf eder hâle gelmiş :)

Eh tabi bir lafa bir de o lafı edene bakmak gerek, lafı edenin de evlat olsa sevilmeyecek bir mahlûkat(insan demeye dilim varmıyor) olduğu düşünülürse o halde ettiği lafın da bir değeri kalmıyor. Devlete olan bu düşmanlığın annen baban seni kabullenmeyip yetim yurduna bırakınca devletin "burası hayvan barınağı değil" diyerek dışarı atmış olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.

Neyse, IQ seviyenin aynı kalıp sadece yaş atladığın şu gereksiz hayatında neler yaşadığın bizi ilgilendirmez tabi. Konumuza gelirsek, tıpkı senin gibi iki üç kuruşluk aklıyla millete akıl vermeye çalışanları, "amaan canım siz mi kurtaracaksınız bu vatanı" diyenleri dinlemeyenler tarafından kurtarıldı bu vatan. Ha tabi, misal senin IQ'un 1 ise IQ'su 0 olan halk inanır sana. Meselâ Hindistan, muhtemelen senin büyük büyük dedenin kurduğu "amaan canım siz de" diyen mezhepler yüzünden 18.yüzyılda İngilizler tarafından kolayca işgal edildi, ta ki Mahatma Gandhi diye bir adam çıkıp "yeter" diyene kadar.

Ayrıca, farkındayım g*tünü bir ekmek kapısı hâline getirmişsin böyle her gelene teslim olup domaldığına göre fakat bir bilgi ortaya atarken bari bunu g*tünden sallamamaya özen göster.

Ne mi söylemeye çalışıyorum ? Şöyle ki, çevre kirliliği neye göre önlenemiyor ? Dünyanın önde gelen ekolojistlerinden Paul HARRISON '3.Dünya ve Ekoloji' adlı meşhur eserinde gerekli politikaların uygulanması durumunda çevre kirliliğinin %84 oranında engellenebileceğini açıklamıştır. Kezâ 2002'de düzenlenen Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde de tüm dünyadan zirveye katılan araştırmacılar ve bilim insanları ortak bir bildiri yayınlayıp çevre kirliliğinin önüne geçilebileceğini söylemişlerdir ve bu bildiriyi imzalayan Almanya Kuzey Brandenburg eyaleti çevre kirliliğinin önüne %95 gibi devasa bir rakamla geçerek tüm dünyaya bunun mümkün olduğunu ispat etmiştir.

Aslında her kirlilik önlenir, meselâ vaktinde annenle baban kondomun önemini bilmiş olsalardı senin gibi bir kirlilik şu an var olmazdı.

Neyse, çok şey anlatırım da eminim bir elektrik direğine anlatsam o bile ibret alır daha az yanardı tasarruf ederdi, sen ise KOCA BİR ÇÖPSÜN KYDER.
Kuşçubaşı sakin olabilir arkadaş biraz fevri davranmış ama sonuçta aman bizim s*kimizde değil değil mi ?

Kuşçubaşı sakin olabilir arkadaş biraz fevri davranmış ama sonuçta aman bizim s*kimizde değil değil mi ?

Dayanamıyorum böylelerini görünce Realalfa tansiyonum yükseliyor tansiyonum :D şuna bak hele dağa s*kini sürtmüş dağı s*ktim demiş iki üç kuruşluk bilgiyle aşık atıyor kendince.

Dayanamıyorum böylelerini görünce Realalfa tansiyonum yükseliyor tansiyonum :D şuna bak hele dağa s*kini sürtmüş dağı s*ktim demiş iki üç kuruşluk bilgiyle aşık atıyor kendince.
Ya olabilir.Kişinin aklı selim olması için yaşı değil başı olmalı.Eğitimsiz olduktan sonra 7 de olsa 70 te olsa böyle tepkiler normal,kafaya takma ya 😊

@Kuşçubaşı Çok haklı bir yazı olmuş. Yeni jenerasyonun çoğunun aklıyla şeyi yer değiştirmiş durumda, bu konularla pek ilgilenmiyorlar, varsın olsun eğlence, aşk, dedikodu, seks. Lisede inceliyordum %70lik kısmı bu tipte. Fakat yine de biraz daha modernizeler, örneğin 2000 nesil ve sonrası. Ben seçimlerde iktidar değişikliği yapabileceklerini düşünüyorum. Gözleri biraz daha açık bu konuda.

Ha bu arada @Kyder, gerek benim gerek başkalarının postlarının altına yaptığın yorumları görüyorum. Sen ve senin gibi birkaç arkadaş olmasa cidden "bildiğini sanarak konuşan" çocuklara gülemeyeceğiz, var ol :)).

Atamın hatası ömrü boyunca dünya çapındaki gelişmeleri at gözlüğü ile televizyondan izleyen Türk gençliğinden vatanına bir şeyler katmasını beklemekti sanırım. Bileğinden başlayıp dirseğinde biten Atatürk’ün imzası dövmesine sahip olan adam, bu liderin ilkelerini sayamıyor. Sayabilseydi bile bu ideolojiler hakkında fikir beyan edebileceğinden şüphe ediyorum artık.

Muhafazakar kesime kızamayız, o kişiler bu forumda okuduğunuz manipülasyon taktiklerinin babalarıyla yönetiliyor. Ve de gözlerini açmayı zorlaştıran bir diğer husus ise devrin değişmesi.

Siyasetle ilgili birkaç röportaj kanalı takip ediyorum YouTube'da, bu kanallar sokaktaki halka siyasi gündemi sorarak halkın nabzını yokluyorlar. Ama sıkıntılı bir mevzu var ki, o da; Türk gençliğinin nabzı yok.

Evet, yok.

Bir soru soruyorlar meselâ, diyorlar ki "kime oy vereceksiniz bu seçim ?" Aptal aptal gülüyor. Lan oğlum ne gülüyorsun cevap versene ? Meselâ geçen bu kadınlara yönelik üniversite açılmasıyla ilgili soru soruyorlar gencin teki de diyor ki "Yhaa abiğğ ne biliyim yhaa yani kadınlara yönelik bişey istesem imam hatipe giderdim zaten hehehehe"

Ho ho ho ne kadar komiksin lan sen(!)

Bu mu vereceğin cevap ? Bu mu kapasiten ? Senin rahat yaşayabilmen için gençliğini feda eden atalarına minnetin bu kadar mı ey genç ?

Bu topraklarda yaşıyorsan apolitik olamazsın. Bak tekrar ediyorum, APOLİTİK OLAMAZSIN!

Okuyacak, araştıracak, sorgulayacak, bileceksin.

Şimdi bizim gençlerde yeni bir akım başladı. Böyle kendini Amerikan rüyasında sanıyor haspam, eline gitarı koluna kızı alıp sahilde "Akdeniğzzz ıakşamlıarığğ" diye romantik romantik şarkı söyleyeceğini sanıyor dünyanın sonuna kadar. Yok öyle dünya.

Mahalle yanıyor lan mahalle! Bazıları ise gitmiş mahalle yanarken saçını taramakla meşgul...

Vay efendim de Amerika, Avrupa, İzlanda falan ne kadar güzelmiş biz niye öyle olamıyormuşuz. İzlanda'nın komşusu köpekbalıkları, balinalar ve penguenler. Senin komşun Suriye, Irak ve Ermenistan. Kimi kime benzeterek neyin karşılaştırmasını yapıyorsun sen ?

Politikacıları sevmeyebilirsin, onları dürüst bulmayabilirsin ki zaten dürüst de değiller ama neden dürüst olmadıklarını bilmek zorundasın. Zorundasın çünkü bu adamlar senin, annenin babanın kardeşinin, birlikte sahilde Akdeniz Akşamları söylediğin kızın kaderini belirliyorlar. Eğer sen başındakini belirlemezsen o başındaki senin adına bir şeyleri belirler.

Uyan artık bu rüyadan! Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşıyorsun dostum.
Bu topraklar yüzyıllardan beri ele geçirilmek için uğruna nice insanın kan döktüğü topraklardır. Bugün buralar senindir diye sevinme, yarın birgün Allah korusun Suriyeliler gibi kaçacak yer aradığında anlarsın bazı şeyler için çok geç olduğunu.

Lale Devri'ndeki yöneticiler de tıpkı böyleydiler, "amaan bize ne canım bir daha mı geleceğiz dünyaya" deyip koca bir imparatorluğun çöküşüne kapı araladılar ve 100 sene önce tüm çakalların üzerimize çullanmasına sebep oldular.

Neyse ki güzel zamanlar zayıf adamlar yaratır, zayıf adamlar zor zamanlar yaratır ve zor zamanlar güçlü adamlar yaratır. İşte o güçlü adamlar kurtardı bu vatanı.

Bu mu onlara olan borcun ? Merak etme onlar da bilirdi tası tarağı toplayıp ülkeyi düşman işgaline teslim etmeyi, yurtdışına gitmeyi ve orada gül gibi yaşamayı. Ama onlar bunu yapmadılar. Bu sayede bugün sen varsın, ben varım, biz varız. O halde bunun kıymetini bileceksin ve uyanık olacaksın.

Güzel zamanların zayıf adamı değil, her zamanın güçlü adamı olacaksın,
olacaksın ki senden sonraki nesiller de bu topraklarda yaşamaya devam edebilsin.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi;

Ekli dosyayı görüntüle 553
Bu ulus eskiden Yakup Cemiller, Binbaşı Cemaller çıkarırdı.Noldu bu asıl halka,noldu? Olanı diyeyim size: Arabesk kültür verdiler bize ve Turksuzlestirdiler!

Bakın bu videoyu izleyin demeye çalıştığım herşeyi anlayacaksınız:Medya ve Türksüzleştirme

Peki biz ne yapmalıyız: Ülkemiz için gerekirse ailemizden sevdiklerimizden kısaca herşeyden vazgeçip sadece çalışmalıyız.Bir hayalet ülkemizde cirit atıyor: Emperyalistler.Amerika Çin Rusya hepsi aynı ve Türklerin yok olması rüyalarını süsleyen bir şey.

Bu hayalete karşı dağlarda savaşacağız.Bu mutlak kötülüğe karşı Türkistan'daki bütün ovalarda ve göllerde savaşacağız.Turan ve Misakı Milli coğrafyasının bütün nehirlerinde, ormanlarında dovusecegiz.Butun şehirlerde ve köylerde bu hayaleti kovana dek guresecegiz.

Haydi,gelin anayurdunuzu kurtarın ve önce Misakı Milli yi,sonra Turan'ı ve en sonunda uzayın egemenliğini Türk Ulusumuza teslim edelim.

Biz aşağı değiliz, herşeyi kazanabiliriz!

duyar kasam da da hede hüde...
Örnek1: Çevre kirliliği ne yapılırsa yapılsın %100 engellenemez bu sadece kuru teoride mümkündür.Pratikte ise defalarca kanıtlandığı üzere çevre kirliliği varlığını;arttırarak sürdüreceğini kanıtladı.
Bu perspektifde adamın biri sikinin keyfiyle yere çöp atar salağın biri de dünyayı temiz tutam diye aynı çöpü kaldırır
biri efendidir öbürü köle

aynı şekilde yok vatanmış memleketmiş kendinizi kasmayın uğraştığınıza düşündüğünüze değmez en büyük propaganda olan milliyetçilik,ulusculuk propagandasına da gelmeyin ülkenin geleceği için uğraşacakmışım yapma yaa ya**ama bak hele
sikinizin boş dururken başkasına sakso çekmeyin
Bunu düşünerek yazmadıysan komik,düşünerek yazdıysan daha komik hahahahash Bu kafayla çok yaşamazsın sen dikkat et :D

duyar kasam da da hede hüde...
Örnek1: Çevre kirliliği ne yapılırsa yapılsın %100 engellenemez bu sadece kuru teoride mümkündür.Pratikte ise defalarca kanıtlandığı üzere çevre kirliliği varlığını;arttırarak sürdüreceğini kanıtladı.
Bu perspektifde adamın biri sikinin keyfiyle yere çöp atar salağın biri de dünyayı temiz tutam diye aynı çöpü kaldırır
biri efendidir öbürü köle

aynı şekilde yok vatanmış memleketmiş kendinizi kasmayın uğraştığınıza düşündüğünüze değmez en büyük propaganda olan milliyetçilik,ulusculuk propagandasına da gelmeyin ülkenin geleceği için uğraşacakmışım yapma yaa ya**ama bak hele
sikinizin boş dururken başkasına sakso çekmeyin
Vay arkadaş şu platformda da bir nargile kokuşturanlardan olacağını hiç tahmin etmemiştim.Onlardan hiç bir farkın yok!

Bak sen şuna hele büyümüş de bu konularda laf eder hâle gelmiş :)

Eh tabi bir lafa bir de o lafı edene bakmak gerek, lafı edenin de evlat olsa sevilmeyecek bir mahlûkat(insan demeye dilim varmıyor) olduğu düşünülürse o halde ettiği lafın da bir değeri kalmıyor. Devlete olan bu düşmanlığın annen baban seni kabullenmeyip yetim yurduna bırakınca devletin "burası hayvan barınağı değil" diyerek dışarı atmış olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.

Neyse, IQ seviyenin aynı kalıp sadece yaş atladığın şu gereksiz hayatında neler yaşadığın bizi ilgilendirmez tabi. Konumuza gelirsek, tıpkı senin gibi iki üç kuruşluk aklıyla millete akıl vermeye çalışanları, "amaan canım siz mi kurtaracaksınız bu vatanı" diyenleri dinlemeyenler tarafından kurtarıldı bu vatan. Ha tabi, misal senin IQ'un 1 ise IQ'su 0 olan halk inanır sana. Meselâ Hindistan, muhtemelen senin büyük büyük dedenin kurduğu "amaan canım siz de" diyen mezhepler yüzünden 18.yüzyılda İngilizler tarafından kolayca işgal edildi, ta ki Mahatma Gandhi diye bir adam çıkıp "yeter" diyene kadar.

Ayrıca, farkındayım g*tünü bir ekmek kapısı hâline getirmişsin böyle her gelene teslim olup domaldığına göre fakat bir bilgi ortaya atarken bari bunu g*tünden sallamamaya özen göster.

Ne mi söylemeye çalışıyorum ? Şöyle ki, çevre kirliliği neye göre önlenemiyor ? Dünyanın önde gelen ekolojistlerinden Paul HARRISON '3.Dünya ve Ekoloji' adlı meşhur eserinde gerekli politikaların uygulanması durumunda çevre kirliliğinin %84 oranında engellenebileceğini açıklamıştır. Kezâ 2002'de düzenlenen Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde de tüm dünyadan zirveye katılan araştırmacılar ve bilim insanları ortak bir bildiri yayınlayıp çevre kirliliğinin önüne geçilebileceğini söylemişlerdir ve bu bildiriyi imzalayan Almanya Kuzey Brandenburg Eyaleti çevre kirliliğinin önüne %95 gibi devasa bir rakamla geçerek tüm dünyaya bunun mümkün olduğunu ispat etmiştir.

Aslında her kirlilik önlenir, meselâ vaktinde annenle baban kondomun önemini bilmiş olsalardı senin gibi bir kirlilik şu an var olmazdı.

Neyse, çok şey anlatırım da eminim bir elektrik direğine anlatsam o bile ibret alır daha az yanardı tasarruf ederdi, sen ise KOCA BİR ÇÖPSÜN KYDER.
güzel gerektiğinde insanları ne denli pisleştirebileceğimi gördüm sen kendine hakim olamayan koca bir bebeksin koçç

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8