Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Apollo'nun Alfa Akademisi (5. MESAJ YAYINDA!)

Bu adamın kıymetini bilelim yeni bir tcma doğuyor

3. Bölüm: Maskülinite
Maskülinite, erkeğe ait özelliklerin tümüne verilen genel isimdir. Bu bölümde maskülinite üzerine konuşacak, maskülin olmanın Alfa'lığa nasıl etki ettiğine bakacak ve maskülin özelliklerimizi geliştirmek üzerine neler yapabileceğimizi özetleyeceğiz. Bu bölüm, alt maddelerinin gelecek bölümlerde tek tek açıklanacağı bir ana başlık olacak ve görev içermeyecek. Ayrıca ilk görevin raporlarını yorum olarak yazmadığınızı görüyorum, kendi tercihiniz. Ancak şunu belirtmeliyim ki, buraya yazdıklarımı sadece okuyarak bir yere varmanız mümkün değil, bu işin pratiğine yeterli önemi vermek zorundasınız. Aksi halde gelip buraya "Kız bana şöyle dedi, kız bana böyle yaptı." şeklinde konular açmaya devam edersiniz.

Maskülinite, Alfa olmak için en önemli noktadır. Zira maskülin özelliklere sahip olmayan erkek bir birey, kadınların içerisinde beta kalmaya devam edecek ve asla amacına ulaşamayacaktır. Bu forumda genel olarak gördüğüm en büyük hata şu ki, siz kadınları odak noktanız yapmışsınız. Alfa kafa yapısına sahip bir bireyin (Alfa'lık bir sıfat değil bir yaşam tarzıdır aslında) değil kadınları, erkekleri bile odak noktasında tutması düşünülemez. Aslında aynı yanlış anlaşılmayı Kırmızı Hap öğretisi için de gösteriyorsunuz, bu da aslında ne için uğraştığınızı bilmediğiniz anlamına geliyor. Eğer amacınız daima tek gecelik kadınlar kaldırıp onlarla ilişkiye girmekse, gidip Oyun teorisi üzerine 6 ay harcayın, istediğiniz şeyi elde edeceksiniz. Ama bu hayatınızın geri kalanında HİÇ BİR İŞE YARAMAYACAK. Peki ne yapmalısınız? Çok basit. Yapmanız gereken tek şey kendinize odaklanmak. Kadınları şu noktada siktir etmek zorundasınız (hiç iletişim kurmayın veya sahaya çıkmayın demiyorum, okumaya devam edin). Şunu sakın unutmayın; erkekler değerlerini kazanmak, kadınlar değerlerini korumak üzerine odaklanırlar (bu sözü başka bir yerde okumuştum, hatırlayabildiğim kadarıyla bu şekilde yazdım fakat anlatılmak istenen şey bu). Kazanılmaya ve korunmaya çalışılan bu değerden ilerde bahsedeceğiz, şimdilik ismini bilmeniz yeterli: Cinsel Pazar Değeri. Konumuza geri dönelim, odak noktanızı kendinize çevirmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. İlk etapta eksiklerinizi belirlemeli ve bunlar üzerine gitmelisiniz, önceliğimiz ise maskülin benlik olacak çünkü bu direkt olarak cinsiyet ile alakalı.

Az önce bahsettiğim gibi, maskülinite erkeğe ait özelliklerin tümüne verilen genel isimdir. Biyolojik olarak erkeği erkek yapan en temel şey ise testosteron hormonudur. Erkeklerde östrojen bulunduğu gibi kadınlarda da testosteron bulunabilir. Testosteron hormonu hemcinslerine göre daha yüksek olan kadınlar daha dominant ve sert bir yapı gösterirler. Erkekte östrojen fazlalığı ise daha yumuşak davranışlar, sakal ve kıl miktarında düşüklük hatta meme dokusunda büyüme şeklinde kendini gösterebilir. Buradan çıkarmamız gereken ders, hormonlarımızın görünüşümüze, davranışlarımıza/kişiliğimize etki ettiğidir. Maskülin bir benlik için hormon düzeyimizi maskülin düzeyde tutmamız, yani testosteronu arttırıp östrojeni düşürmemiz şarttır. Bunun başka bir yolu yok.

Peki maskülin benliğe sahip olmak Alfa kafa yapısına sahip olmak adına bize tam olarak nasıl etki edecek? Maskülin özelliklerini arttıran bir erkek, diğer erkeklerle mücadele halinde olduğu hiyerarşide kendini daha yükseklere taşıyacaktır. Kendi hayatı üzerinde egemenlik sağlayan Alfa kafa yapısına sahip bireyimiz, daha dominant olacak ve insanlara sınırlarını net olarak belirleyebilecektir (buna da çerçeveyi korumak diyoruz, bundan da bahsedeceğim yavru kurtlar korkmayın). Kırmızı Hap öğretisinin temelinde şu düşünce yatar: "Kendinize gerekli değeri katın, hiyerarşide yükselin, kadınlar size gelecektir." Bu düşünceye tam anlamıyla katılıyorum, yapmamız gereken şey elli kez kendimize odaklanmaktır. Elli birinci seferde kadınlara yönelebiliriz artık (abartma Apollo).

Her şey tamamsa, özet halinde masküliniteyi geliştirmek adına neler yapabiliriz bir bakalım:

1) NoFap (Mastürbasyon ve p*rno izlemeyi bırakın !)
2) Ağırlık Kaldırın
3) Fake it to make it! (Ne olduğunu açıklayacağım ilerde.)
3.1) Özgüven
3.2) Beden Dili
4) Sağlığınıza dikkat edin (Yedikleriniz, içtikleriniz ve yaptıklarınız.. NoFap de bu kategoriye girer aslında fakat kendine ait bir başlığı hak ediyor.)

Yarın NoFap hakkında kısa ve net bir yazı yazacağım. Sıradaki diğer beş bölüm kalan maddeler hakkında olacak ve böylece Alfa kafa yapısına ulaşmak için gerekli olan fiziksel yetkinlikleri nasıl sağlayacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

1. Görev: 3,2,1 Taktiği:
Hocam ilk görevi 3,2,1 tekniğine gerek olmadan zaten yapabildiğim için yazmamıştım. Ama neler yaptığımı yaziyim yine de.
1. İngilizce çalıştım
2. 60 sayfa roman okudum
3.Spor yaptım
4. Dışarda 30 dk yürüyüş
5. İnternetten okuduğum bir yazı dizisi vardı ona devam ettim.
6. Bir kaç tane karın egzersizi hareketi öğrendim .

1. Görev: 3,2,1 Taktiği:
Hocam ilk görevi 3,2,1 tekniğine gerek olmadan zaten yapabildiğim için yazmamıştım. Ama neler yaptığımı yaziyim yine de.
1. İngilizce çalıştım
2. 60 sayfa roman okudum
3.Spor yaptım
4. Dışarda 30 dk yürüyüş
5. İnternetten okuduğum bir yazı dizisi vardı ona devam ettim.
6. Bir kaç tane karın egzersizi hareketi öğrendim .

Süpersin dostum, teşekkür ederim özverin için :)

1.Görev
-Çöp atmaya gittim
-50 - 60 sayfa kitap okudum
-1 belgesel izledim karıncalar hakkında
-Dolabımı düzelttim
-Normalde dagınık biriydim dolabımı düzelttikten sonra üşenmeyip bütün odamı topladım.

Merhaba kardeşliğe bugün katıldım ve katılır katılmaz böylesi güncel ve yeni bir konu bulucağımı düşünmemiştim teşekkürler apollo bende varım bahsettiğin 21 günlük zincir kırma takvimini nofapla ve her gün bir saat kitap okuma ile harmanlayacağım :) hemen hazırlıyorum
Düzenleme
1.Görevi yazmadığımı farkettim yazı dizisine yeni başladığımdan pek bişey yapmadım ortama ayak uydurmak adına yaptığım şeylerden bahsedeyim.
1.oyun kitabına devam etmiyordum devam ettim
2.çöpleri attım
3.yemeğe çağrıldığımda gittim
4. 3. Gibi bir kaç tane aktivite daha yaptım

Son düzenleme:
İlk mesajının da etkisiyle 3 kere nefes alıp verdim ve ikili gruba açılış yaptım. Saha raporları kısmına yazdım, yorumunu bekliyorum o konuya. 21 gün hedefleri için pazartesi günü eve döndüğümde kendime 21 günlük bir tablo oluşturup başlığına Değişim Başlasın yazıp tablonun altına da 21 gün boyunca uygulayıp edinmek istediğim ve kendime yararı olduğunu düşündüğüm, alışkanlık haline gelmesini istediğim şeyleri listeleyip 21 gün sonra rapor vericem buraya. Takipteyim, yeni mesajlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8