Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Depresyon ?

Katılım
7 Ağustos 2020
Mesajlar
11
Tepkime puanı
5
Şehir
İstanbul
Psikolojik destek aldım derken psikyatriden bahsettiğini düşünüyorum, psikyatri böyle bi' durumda hiçbir sikim yapamaz, sadece kafana sıkmanı engeller ve beynindeki hormon dengesini bi nebze kendine getirir.

Herhangi bi' klinik psikolog, (mutlaka uzmanlık derecesi olmalı, isminin başında sadece psk. olup da danışmanlık vb. adı altında takılan kimseye tek saniye zamanını verme) mutlaka seni kendine getirir. En iyi kısmı da genel sanıların aksine öyle boş boş konuşup telkin vermektense seni doğru kaynaklara yöneltip, senin kendi sorunlarının kaynağını keşfedip yine senin kendi sorunlarını çözmeni sağlar.

Kim ne söylerse söylesin en sağlam çözüm budur, güzel tavsiyeler, kitaplar vb. bulup bi' nebze düzelebilirsin ama profesyonel bi' destek alarak eski halinden bu noktaya geliş sürecini gözlemleyip, sorunun kaynaklarını belirleyip ortadaki çıkmazları çözümlemedikçe potansiyeline ulaşman pek mümkün değil.

Belki söylediğim şekilde destek almazsın, üşenirsin felan diye de 2-3 bi' şeyler bırakayım...-İyi Hissetmek (David D. Burns), mutlaka oku

-Dopamin diyeti diye bi' muhabbet var, ona bi göz at (forumda birisi paylaşmıştı zaten yanlış hatırlamıyosam, google'a bile yazsan olayı çözersin zaten)

-Kendine bi' defter ayarla, günde iki üç öğün o an ne hissediyosan ve düşünüyosan aynen yaz, arada bi' de genel dünya görüşlerin hakkında bi' şeyler
salla. İyi hissetmek kitabını okursan zaten orada otomatik düşünce formları var, kitabın yazarı zaten bayağı taşşaklı bi psikyatrist ve psikoterapist. (coğrafyamızdaki psikyatristler maalesef psikoterapiye pek hakim değiller, istisnalar hariç)

-Mutlaka düzgün, dengeli beslen (çok önemli)

-Lolde eğitici takılmıyosan eğitici takıl biraz, çok alakalı gibi durmuyo ama başlangıçta her türlü gelişim ve uğraş çabası iyidir. Git ağır mekanik felan kas, zaten main lane'imde felan bayağı iyiyim diyosan şampiyon havuzunu felan genişlet yani oyundan spora çevirmeye çalış biraz. Böyle yaparken de lole harcadığın zamanı artırma ama, iyi değil kötü gelir hepten siki tutarız yoksa
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst