Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kaliteli bi erkek ne tarz müzik dinleyebilir sizce

arabesk dinlemediği kesin onun farkındayım

ben türkçe rap dinliyorum çokta severim ama türkçe rapte tam istediğim tarz değil birkere özentilik var şarkılarda mahalle ağızı var

orchestral vocal dinliyorum ben o hoşuma gitmeye başladı böyle marvel filmlerinin şarkısı orcesthral mesela tavsiye ederim sizin bana önerebileceğiniz bi tarz varmı ?

Sırf kaliteli bir erkek olabilmek için mi müzik dinleyeceksin yani? Duyguları ve zevklerine göre dinlemeyecek misin? O zaman duvardan farkın me olacak birader? Bir müzik türü dinleyerek kaliteli/maskülen birisi olamazsın. Ne hoşuna gidiyorsa onu dinle.

arabesk dinlemediği kesin onun farkındayım

ben türkçe rap dinliyorum çokta severim ama türkçe rapte tam istediğim tarz değil birkere özentilik var şarkılarda mahalle ağızı var

orchestral vocal dinliyorum ben o hoşuma gitmeye başladı böyle marvel filmlerinin şarkısı orcesthral mesela tavsiye ederim sizin bana önerebileceğiniz bi tarz varmı ?
Dostum bu konuda yanılıyorsun.
Kaliteli adam, rap de dinler, pop da dinler, slow da. Sonuçta herkesin yaşadığı hayatı,zevkleri,ortamları farklı. Tek bir kalıba sığdırmak büyük bir hata olur.

Bu konuda birçok insan, büyük bir yanılgıya düşüyor. Kaliteli adamı tek bir kalıba sığdırmaya çalışıyor. Gerek giyim tarzı, gerek dinlediği müzikler...
Mesela bir insan, sürekli takım elbiseyle dolaşıyorsa onun kalitesiz bir insan olduğu anlamına gelmez. Ya da sürekli spor tarzı giyiniyorsa da hayattan zevk alan,kızlarla arası mükemmel olan bir erkek manasına gelmez.

Elbette ortak noktalar vardır kaliteli adam olmanın: pozitif olmak,özgüvenli olmak,kendine değer vermek,özbakım...
Ancak farklı noktaları da tek bir çatı altında toplamak da insanı ''tek tip'' yapar. Bu da dünyanın zenginliğine zarar verir :)

kaliteli bir erkek olmak için müzik dinlemiyorum kaliteli alışkanlıklar edinmek için yapıyorum bunu ve eminimli arabesk yıkıklık ben alfa falan değilim ama arabesk dinliycek kadarda yıkık değilim arabesk dinlemek bi insanın kalitesini düşürür ve müziğe ayırdığımız sürede az değil ve bu sürede o sözler bilinçaltına işliyor o duygu bizi o moda sokuyor ve müziğin önemi çok büyük kaliteli bir erkek olabilmek için kaliteli alışkanlıklar gerekir ve evet kaliteli olabilmek için duygularım değil mantığım ve duygularımın onay verdiği şeyi dinliycem yinede çok teşekkür ederim :)

Telefon melodisine koyduğun şarkı, kişiliğini belli eder...

Sana enerji verecek herşey olabilir. Fakat uyarmalıyım ki o an dinlerken -seni depresyona sokacak kadar- kötü birşey yaşarsan(kızdan ayrılmak, reddedilmek vs.), en sevdiğin şarkı bile olsa dinlememeye başla artık. Dinleme, uyarıyorum...

Bunlar çok güzel örnekler;

2.47 den itibaren; AC/DC - Shoot to Thrill(ben de severim)

AC/DC - Back in Black

Skillet - Monster

Çok yanlış kafa yapısındasın dostum.Bir kere başlık faul.Kaliteli bir erkek ne tarz müzik dinler diyip forumdaki yüzlerce yazının aksine kendini bir kalıba sokmaya çalışıyorsun.Birde arabesk dinleyen yıkıktır falan demişsin komiksin.Eminim burdaki çok alfa gördüğün biri arabesk dinliyorum dese playlistine 100 tane müslüm gürses indirirsin.Her insanın zevki farklıdır.Yaşadığı şeyler farklıdır.Herkes kendi hayatından birşeyler bulduğu şarkıları sevmeye daha yatkındır.Robotlaştırmayın kendinizi lütfen.

Kendi tarzına göre dostum. Pop bile dinleyebilirsin bu seni alçaltmaz veya yükseltmez.

Buradan şu sonuç çıkıyor.
Sen alfalık ve kaliteli erkek modelini tek bir şekilde algılamışsın.
Öncelikle şunu bilmelisin ki her insanın zevkleri farklıdır. İnsan yeri gelir mutlu olur rap pop dinler, yeri gelir dertlenir gider arabeskte dinler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8