Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kilo Almak Hakkında Ne biliyorsunuz

Arkadaşlar merhaba ben kiev, aylar önceden kaydolmuştum buraya fakat hiç konu filan açmadım. Benim en büyük problemim kilo almak, hastanelere gittim testler yaptım, ilaçlar içtim ama olmuyor. Sizin bildiğiniz kilo almak ile ilgili tüyolar var mı örneğin yemek yerken su içmemek gibi vs. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler hepsini okuyacağım.

Arkadaşlar merhaba ben kiev, aylar önceden kaydolmuştum buraya fakat hiç konu filan açmadım. Benim en büyük problemim kilo almak, hastanelere gittim testler yaptım, ilaçlar içtim ama olmuyor. Sizin bildiğiniz kilo almak ile ilgili tüyolar var mı örneğin yemek yerken su içmemek gibi vs. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler hepsini okuyacağım.
Dostum kalori shake yapabilirsin. Ben yeme düzenini değiştirince çok kilo aldım. Hayvan gibi bulduğunu ye.(ölmemek için sağlıklı olsun.)

öncelikle evde oturma sakın. spor yap ve bol karbonhidratlı beslen. Yağlı beslenme karbonhidratları çok tüket. bebe bisküvisi gibi şeyleri çok yiyebilirsin. Ama sakın ekmek veya abur cuburla kilo alma sadece. Yemekleri çok ye ve öğünlerini bol, kısa aralıklarla tut.

Günlük ihtiyacın olan kaloriyi hesapla onun üstüne çıkmaya çalış bir nevi kalori hesabı yap :) gerekirse az ye ama sıklıkla ye gainer kullanabilirsin spor yapmalısın demiyorum bile ben 58 kilo adamdım geçen Eylül boyum 182 sen düşün çubuk adamdım kilo herşey değil özellikle spor salonu kapandığında 72 kiloya çıktım (14 kilo aldım ) biraz abarttım ne bulursam yedim şu an 68 kiloyum ama 72 kilo halimden daha iri duruyorum her şey kilo da değil 1 kilo yağ almak ile 1 kilo kas kütlesi almak çok farklı o yüzden kiloya da takılma gerekirse az al ama sağlıklı kas kütlesi al spora arkadaşımla başladım arkadaşım 175 boyunda 80 kiloydu kolları ortalama göbekli yağlı bir tipti spor hocamız da 175 boyunda 80 kilo idi ama arada dağlar kadar fark var dağlar… yani her şey kilo da değil önemli olan nasıl kilo olduğu ayrıca kolay alınan kilo kolay da bir şekilde gider

Bu sorunu bende yaşıyordum 4-sene önce sevgilim kilo al biraz dediğinde fark ettim sana protein tozu kilo aldıran shake falan tarif etmicem basit bir yöntem buldum

2 hafta 3 öğün yemek ye
Sonra aralarına yarım ekmek arası öğünler sıkıştır bunu yaptığında yeterli kiloya ulaşacaksın

2 hafta : sabah öğle akşam ve gece atıştır
3 ve sonraki haftalar : sabah - araöğün- öğle- araöğün - akşam yemeği
Ara öğünler kesinlikle ekmek arası olsun yarım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8