Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Red Pill Zırvalığı ve Son

Merhaba,
Red pill ve benzeri pua, alfa gibi terimlerle, yazılarla karşılaşalı üç yıldan fazla oldu. İnkar edemem, dipte olmasam da iyi bir sosyal statüm falan yoktu. Okuduğum yazılar vs. bende bir farkındalık yarattı. Evet, bende bir şeyler değiştirdi ama ben şimdiki Yusuf olarak bu tür zırvalıklara inanmıyorum. Bunları okumuyorum ve önermiyorum. Sebeplerimi de açıklayayım:

1- RED PILL denen şey aşırı sağcıların komplo teorisyenliği ve paranoyasının birleşimidir. Diktatörlükle yönetilen adamlar gelmiş "Dünyayı feministler yönetiyor. Erkekler kadınlaştırılmaya çalışılıyor." falan diyor. Ulan dünyada kadınların araba sürmeye daha yeni başladığı ülkeler var, Türkiye'de on-on beş sene önce devlet kız çocuklarının okula gönderilmesi için kampanyalar yapıyordu. Dünyayı da feministler falan yönetmiyor, Trump adamların başkan olduğu bir dünyadayız. Red pillin, saklanmış gerçekler diye anlattığı şeyler komplo teorisyenliği ve aşırı sağın paranoyasından başka şeyler değil. Hatta kadınların iş gücündeki rekabetinden falan korkup da bu zırvalığı çıkarmış da olabilirler

2- Kitlesi ve hitap ettiği kısım en alt seviyede

Doğrudur, ben de bir zamanlar okuyordum ama insanın bi zaman sonra bunlara inanmaması, gerçekten kendisine bilgi katacak, kültür katacak şeylere yönelmesi gerekiyor. Gidin edebiyat okuyun, müzik zevkinizi keşfedin, derslerinize odaklanın. Kişisel gelişim yazıları okumak istiyorsanız da kaliteli insanlardan okuyun. En altta kalarak gelişmeye devam edemezsiniz.

3- Red pill yazarları size bir şeyler katacak tipler değil.

erkekadam sitesinin kurucsu veya yazarı, artık her kimse, Twitter'da coronavirusun yalan olduğunu, Bill Gates'in kötü amelleri olduğunu, Avrupa'da okulların açık olduğunu falan söylüyordu; Avrupa da okulları kapatınca suspus oldu. Yardakçıları da size bir şeyler katacak tipler değil, zira Twitter'da 'Yin' mahlaslı şahıs, Dostoyevsky falan okumamamız gerektiğini, bunların bizi karamsarlığa falan götüreceğini söyüyorduahhdshahdas

Yani demem o ki, trp, pua gibi şeyler okuduysanız ve okuyorsanız (zaten bu sitede iseniz mutlaka okumuşsunuzdur), bir an önce bunlardan sıyrılın ve gerçekten kültürlü, gelişmiş kişiler gibi olmaya çalışın.

Bu sitedeki iyi yazarların niçin artık yazmadığını düşünüyordunuz? Çünkü insan gelişen bir varlıktır. Büyüdükçe, okudukça, olgunlaştıkça gerçekleri görür. Aşırı sağcıların zırvalıkları size bir şey katmaz

Bu konuya yapılan yorumlara, sorulara vs. cevap vereceğim. Amacım, gençler bu tür zırvalıklara daha fazla kanmasın, gerçekten kaliteli şeyler okusunlar

Dostoyevsky okumayan bir nesil yetişiyor. Türkiye'de eğitim gerçekten berbat. Orta Doğu'nun ve Türkiye'nin şartları gençleri bu tür şeylere yönlendirebilir. Ama siz gerçek anlamda kaliteli insan olmaya çalışın lütfen
Açıkçası bu forumdan Red pill kari kız meselesinden başka önemli şeyleri okudum ve bencede dediğin şey doğru benim açımdan

hayatımda 7 tane ilişkim oldu üçü redpillden önce hepsi hüsranla sonuçlandı en sonuncu aldatılma derecesinde hayatın zillesini yediğimi düşündükten sonra bu işleri araştırmaya başladım hatta ilk bu forumu buldum öyle böyle derken redpille tanıştım cidden yapmayın dedikleri her şeyi yaptığımı anladım ve onları yapmayı bıraktıktan sonra ki dört ilişkim çok iyi gitti bir şans daha verin derim anlayarak mantık süzgecinizden süzerek tekrar okuyun

redpill merkeze kadını koymaz
redpill hayatının merkezine 1. sıraya kendini koymanı ister ki kendini geliştirip mutlu olabilesin, çevrene de pozitiflik yayabilesin diye...
redpill kendini geliştirdikten sonra çizgini bozmadan kadınlarla doğru ilişki kurmayı öğretir.
kırmızı hapmış mavi hapmış bu terimler aptal insanoğlu biraz daha kolay öğrenebilsin diye bulunan terimler...

ki zaten tüm bu erkeğin kendisine değer vermesi, kadınların onlardan bir artıları olmaması alfa beta muhabbetleri redpill'den çıkmadır. redpill budur. fazlası değil. diğer her türlü yapılan çıkarımlar, yorumlar redpilli öğrenen insanların bu tutumda kendilerince yaptıkları yorumlamalardır. redpill budur. ben yanlış bir şey göremedim?

redpill merkeze kadını koymaz
redpill hayatının merkezine 1. sıraya kendini koymanı ister ki kendini geliştirip mutlu olabilesin, çevrene de pozitiflik yayabilesin diye...
redpill kendini geliştirdikten sonra çizgini bozmadan kadınlarla doğru ilişki kurmayı öğretir.
kırmızı hapmış mavi hapmış bu terimler aptal insanoğlu biraz daha kolay öğrenebilsin diye bulunan terimler...

ki zaten tüm bu erkeğin kendisine değer vermesi, kadınların onlardan bir artıları olmaması alfa beta muhabbetleri redpill'den çıkmadır. redpill budur. fazlası değil. diğer her türlü yapılan çıkarımlar, yorumlar redpilli öğrenen insanların bu tutumda kendilerince yaptıkları yorumlamalardır. redpill budur. ben yanlış bir şey göremedim?
Kişisel açılar farklıdır

Arkadaşlar cidden mi? Yüzyüze gelsek demeyi bırakın,düşünmeyeceğimiz şeyleri burada söylüyorsunuz.Bu forumun amacı kendimizi geliştirmek ama biz köpek gibi atışıyoruz.Bi yabancı forumlara girin bakalım böyle mi yapıyorlar.Alfaloji adı üstünde 'Alfa'.Alfa alfa diyoruz ama hangi alfa böyle şeyler yapar ki.Amacımızı unutmayın rica ediyorum.

Bakış açın doğru ama vardığın sonuç yanlış. Anlattığın şey direkt olarak siyah hap, kırmızı hap farkındalığına sahip korkakların oluşturduğu topluluk. "Kitap okumayın" mevzusundan haberim yok ama düşüncelerini değil de insanları eleştirmenden hareketle ortaya bir fikir atıyorum: Bu camiada vaat vermeyi seven insan sayısı fazla olduğundan, zamanında bunlardan birinin peşine takıldın; hipnotize oldun ve zamanla vaatlerinin abartılmış olduğunu fark edip bu insanlardan nefret etmeye başladın. Doğru ya da yanlış olabilir ama dışarıya yansıttığın algı tamamen bu. Kafası biraz olsun çalışan bir insan, herkesin iyi yanlarını örnek alması ve kimseyi tanrılaştırmaması gerektiğini kendi kendine düşünerek anlayabilir. Kitap konusunda ise şahsen, hayali aşk masalları aptalca geldiği ve acıya odaklanmış yazılardan zevk almadığım için romantikleri okumuyorum; bunun yerine stoacıları, nihilistleri, egzistansiyalistleri okuyorum. Bir kişinin siteye sahip olması, söylediği her şeyin doğru olduğu veya tanrı olduğu anlamına gelmiyor tabi ki, öfkenin sebebi bunun tersini düşünmüş olman gibi gözüküyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8