Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hızlı Okumak İstiyormusun ?

junyurhayyam

Forumdan Uzaklaştırıldı
Selam Oyunbozanlar ,
Hızlı Okumak için Öneriler
Formda takılırken bir konu gözüme çarptı faydalı olabilmek amacıyla sizlere hızlı okumak için site buldum bu site günde 30 dk gibi çalışarak 1dakikada 250 kelime yüzde 80 anlama oranından dakikada 300 kelime okuyabiliyorum yüzde 65- 70 anlama oranıyla(ağır kitaplarda bu oran 40 lara düşüyor o yüzden yavaş okuyorum) bu sitedeki alıştırmaları yapabilirsiniz artı paragraf kitapınız var ise yada internet üzerinden günde 10-20 soru çözerek anlama yüzdesini yükseltebilirisiniz.Bu işin formülü sabırdır size pazarlamacı olarak 1 ayda 1069878452952kitap okuyabilceksiniz demiyorum hatta bu olaya başlarken okuduğunuzu bile anlamayabilirsiniz alışasaya kadar basit roman tarzı kitaplar okuyun sistematik olarak daha anlaşılması zor kitaplara geçin.Roman okuma pratiklerin arasındadır ve hızlı okumaya çalışın bu sayede bol bol roman okuyablirisiniz .Sınava girecek arkadaşlar yeni başlıyorsa tavsiye edilmez.

Hızlı okuma olayı çok iyi, alıştırmalar yaptıktan sonra ciddi manada okuma hızınız artıyor. Denedim, onaylıyorum :D

Hızlı okuma olayı çok iyi, alıştırmalar yaptıktan sonra ciddi manada okuma hızınız artıyor. Denedim, onaylıyorum :D
Ne kadar süre egzersiz yaptın? Dakikada bir sayfa bile okumak çok iyi ben yaklaşık 1.5 dakikada okuyorum hedefim önce 1e indirmek sonrası allah kerim.

Ne kadar süre egzersiz yaptın? Dakikada bir sayfa bile okumak çok iyi ben yaklaşık 1.5 dakikada okuyorum hedefim önce 1e indirmek sonrası allah kerim.
dostum ben 1 ay boyunca yapmıştım. bazıları ilk başta gelişimin hızlı olduğunu fakat sonrasında gelişimin yavaşladığını söylediler, doğruluğu hakkında bilgim yok

Valla ben bunun kitabını okudum , ama egzersizleri yapmadım. Corona virüs olmadan önce kursuna gitmek istemiştim.Aylık 700 lira istediler.

Dakikada 361 kelime okuyormuşum. Üniversitede hocalık yapan bir tanıdığım baya önem veriyor bu olaya. Günde yüzlerde ödev okuduğu için o daha fazla kelime okuyabiliyor.

Siz böyle bir konumda değilseniz çok takmayın bu hızlı okumaya.

Çok kitap okuyan ve kitaplarla ilgili kanalı olan adamı izlemiştim hızlı okuma tekniği kullanmadığını söylemişti sebeplerini de söylemişti alınan zevk işe yararlık detayları anlama vs. den dolayı demişti

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8