Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İngilizce nasıl öğrenilmeli ? Ben nasıl hallettim ?

Bilmediğim konular ? Bunu duymamış gibi davranacağım... Türkçe konuşurken bile hata yapıyoruz gramer kurallarına uymuyoruz bunu neden başka bir dil için yapıp kendilerini kassınlar ? Öğrenme grameri tamamen bırakta demedim kasma kendini dedim ki göz sağlığın yerindeyse belli bir temeliniz olsun da dedim. Sallamalık değil günlük ingilzice öğrenin dedim ahahaha göz sağlına az önem ver veya tamamını okumayacağın yazıya girme, saygılar :)
Ya kardeşim işine bak bir şey üzerinde 3 4 ay çalışan ustası oluyor amk ülkesinde zaten günlük ingilizce ne anasını satim ya adam gibi öğren ya da öğrenme keko. Türkçe konuşurken eğer gramer hatası yapsaydık cümleler anlaşılmaz olurdu sadece bazen devrik cümleye neden olacak hatalar oluyor. Ya tam öğrenip tavsiye vereceksin ki insanlar yararlansın ya da tatava yapmayacaksın. Bana gelip yazdıkların üzerinden okumadığıma dair cümle kurma üste çıkmak için hadi işine bak.

dostum önce gramer yapılarını öğren ardından kelimeleri öğren. duolingo ya da benzeri ing uygulamalar kesinlikle sana ingilizce öğretmez sadece pratiğini yaptırır arkadaşı dinleme sen.
Yorumuna dikkat edeceğim ama Radical in dediği mantıklı geliyor bana sonuçta sürekli gramer yapısına takılırsak. diğer şeylere tam anlamıyla zaman ayırmak zor olur.

Yorumuna dikkat edeceğim ama Radical in dediği mantıklı geliyor bana sonuçta sürekli gramer yapısına takılırsak. diğer şeylere tam anlamıyla zaman ayırmak zor olur.
ya takıl demiyorum fakat gramere de önem vermelisin dostum. yoksa tabii ki c seviyesi ingilizce şart değil. cümle yapılarını, zaman bağlaçlarını, pronounsları ve kelimlerini aynı çizgide götür. tavsiyem marvel gramer kitabı alman.

Teşekkürler dostum böyle bir konu iyi oldu bilgim sıfır duolingo, başlangıç olarak.
gramer yapısını öğretebilir mi kesin.
Hayır, öğretemez. Grammer için not tutulmalı, konu anlatım videoları izlenmelidir. Türkçe dil bilgisi gibi düşün. Hiç bir fark yok aralarında. Kelime ezberi için Duolingo tavsiye etmiyorum, gereksiz bir uygulamadır benim için.

Kankam yabancı insanları hangi sitelerden ya da sosyal medyadan buluyorsun nasıl buluyorsun
Ben birçok kez mesaj attım mesajlara dönmüyorlar

Kankam yabancı insanları hangi sitelerden ya da sosyal medyadan buluyorsun nasıl buluyorsun
Ben birçok kez mesaj attım mesajlara dönmüyorlar
Discord uygulamasında içinde yabancı insanların olduğu ingilizce pratik yapmak için bir kaç sunucu var ben genelde oradan buluyorum, telefondan da gene farklı uygulamalara bakabilirsin mesela bottled ( bu uygulama da sesli konuşmuyorsun yabancı biri ile mektuplaşıyorsun ).

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8